איך לזהות הזדמנויות עסקיות

איך להיות יזם מצליח


13/2/2017

איך למצוא ולזהות הזדמנויות עסקיות

כיצד ניתן לאתר את ההזדמנויות המבטיחות ביותר? איך אתה יכול לזהות את הדבר הגדול הבא? איך תזהה שזו הזדמנות טובה כאשר תראה אותה? יש כל כך הרבה הזדמנויות עסקיות. כיצד ניתן לזהות את ההזדמנויות הנכונות?

סביר להניח שאתה כמו כולם - לאורך החיים נתקלת בכמה הזדמנויות גדולות, אך כמו רוב האנשים, לא ניצלת הזדמנויות נדירות אלה, כי סביר להניח שלא זיהית אותן. אפילו אנשי עסקים מצליחים, נוטים להחמיץ הזדמנויות גדולות מדי פעם. ברגע שיהיו ברשותך מספר כללים חשובים, תדע כיצד לזהות הזדמנות עסקית טובה.

קפיצה על הזדמנות עסקית גרועה יכולה לגרום לנזק כספי ונפשי כאחד. הבעיה שזה קורה להרבה אנשים. יזמים תמיד מחפשים את הדבר הגדול הבא. איתור הזדמנויות עסקיות טובות הוא תהליך קשה ביותר. כל איש עסקים מצליח יאמר לך שזה לוקח זמן מה למצוא הזדמנות טובה, ובסופו של דבר להרוויח ממנה.

מה הופך הזדמנות עסקית להזדמנות טובה?

מציאת הזדמנות עסקית טובה, מתחילה כמובן ביכולת לזהות מהי הזדמנות עסקית טובה ומהי הזדמנות עסקית לא טובה. זיהוי הזדמנויות עסקיות טובות, דורש כישרון, באם מדובר במוצר חדש או בשיפור מוצר קיים. אתה חייב לדעת למה לצפות, מה לשאול את עצמך ולדמיין את העתיד באופן ויזואלי.

קיימות מגוון הזדמנויות עסקיות: השקעה באפליקציה חדשה, אתר שמספק מוצרים שעונים על צורך מסויים, זיכיון למסעדה ועוד הרבה הזדמנויות נוספות, הן בהייטק והן בתחומים אחרים. היכולת להבחין בהזדמנויות שאתה מחפש ומוכן להשקיע ממיטב כספך וזמנך, היא אחת התכונות החשובות בדרך להצלחה. יחד עם זאת, יש מספר כללים שחובה לקחת בחשבון כאשר בודקים הזדמנות עסקית כזו או אחרת:

  1. האם קיים צורך ממשי במוצר או בשירות - אחד הכללים החשובים ביותר בכל הנוגע לאיתור הזדמנויות חדשות. בכל פעם שאתה מעריך הזדמנות, אתה חייב לשאול את עצמך: האם יש באמת צורך באותו מוצר או שירות? האם המוצר או השירות יפתור בעיה עבור צרכנים? אם כבר יש מענה בשוק לאותו מוצר או שירות, אז במקרה זה אתה חייב לבדוק האם יש מקום לשיפור.

  2. האם יש ברשותך את המשאבים הנדרשים על-מנת לקחת הזדמנות עסקית לשלב המעשי - למרות שניתן לגייס משאבים בתחילת היוזמה העסקית החדשה, מומלץ לגייס משאבים אפילו לפני. אתה חייב לבדוק האם יש לך את מה שנדרש על-מנת לנהל את המיזם החדש. האם ברשותך המשאבים הדרושים (הון, כח-אדם וטכנולוגיה מתאימה) על-מנת להניע יוזמה לעסק מצליח. אתה חייב להיות כנה עם עצמך, כי זו הנקודה שבה יזמים רבים עושים טעות. אתה זקוק למשאבים, כי בסופו של דבר אתה לא תוכל לעשות הכל לבד. אתה תהיה זקוק לכח-אדם ולמספיק הון, על-מנת שתוכל להתמקד בדברים החשובים לניהול העסק, ולא להיכנס לפרטי פרטים בכל נושא ונושא.

  3. אל תצפה שהכל יהיה מושלם - דרישה הגיוניות ובוגרת לכל הדעות. למרות זאת, יש אלה אשר נוטים לפספס הזדמנויות טובות כבר בהתחלה, בגלל שהם רואים בעיקר את הליקויים באותן הזדמנויות, מאשר לראות את התמונה הכללית. כל הרעיונות אינם מושלמים. לא בהתחלה, לא באמצע ולא בסוף. היכולת לראות את חוסר השלמות, אסור שתמנע ממך לראות את הפוטנציאל ברעיון. אתה חייב לקבל את המציאות האמיתית - יהיו מכשולים מהרגע הראשון ועד להגשמה הסופית של הרעיון.

  4. Timing is everything - העיתוי משחק תפקיד מכריע ביוזמה עסקית, ועל פי כמה וכמה, כאשר היוזמה היא בתחום טכנולוגי. אתה חייב לשאול את עצמך: האם עכשיו זה הזמן הנכון להוציא לפועל מיזם זה? ישנם הרבה רעיונות גדולים שאינם בסופו של דבר הזדמנויות גדולות, בגלל שהעיתוי לא היה נכון. פייסבוק היא לא הרשת החברתית הראשונה. היו רשתות חברתיות לפני פייסבוק. אחת הסיבות לכשלונן היה העיתוי הלא נכון. Timing is everything אינה קלישאה חסרת תוכן. כאשר אנו מעריכים הזדמנויות עסקיות, העיתוי יכול להיות גורם מכריע.


שליש מההחלטות המתקבלות בארגונים – שגויות


חזרה לעמוד הראשי