השקעה נבונה

19/2/2017

Buy Low Sell High

אחד המשפטים הנפוצים בהשקעות פיננסיות, הוא ללא ספק לקנות במחיר נמוך ולמכור במחיר גבוה. לכאורה זה נשמע די פשוט, אך זה בעצם הרבה יותר מורכב ממה שזה נראה.


לא ללכת אחרי העדר

הגישה של לקנות במחיר נמוך ולמכור במחיר גבוה מגיעה משיטת השקעות ערך. התפיסה הבסיסית של השקעות ערך היא לרכוש מכשירי השקעה במחיר מבצע, כלומר לרכוש כשכולם מוכרים והמחירים יורדים. משקיע חכם הקונה נמוך, מחכה בסבלנות ובוחן את השוק בקפידה, לפני שהוא מבצע מכירה. למרבה הצער, מרבית המשקיעים נוטים לעשות את ההפך הגמור. הם נוטים לרדוף אחר מגמות וללכת בעקבות העדר.


רק נשמע פשוט

נשמע פשוט. אז זה לא פשוט בכלל.
חלק מתהליך ההשקעה הוא פסיכולוגי. זה בהחלט כדאי לקנות במחיר נמוך ולמכור במחיר גבוה, אבל רק כשזה נעשה בצורה חכמה וחלק מתהליך קבלת החלטות נכון. כאשר מניה יורדת, הנטיה היא ישר למכור אותה. כאשר מניה עולה, הנטיה היא ישר לקנות אותה. אנחנו מוכרים כשהמחיר יורד כי אנחנו מפחדים לאבד כסף. אנחנו קונים מניה כאשר היא עולה בגלל שאנחנו פוחדים לפספס את הרכבת - רוצים להרוויח בעקבות המגמה ולמעשה ללכת בעקבות העדר. למעשה רוב המשקיעים לא יודעים מתי לממש את הרווחים בזמן. השקעה יכולה להרגיש כמו בור ללא תחתית - ככל שאתה מנסה יותר להרוויח, אתה נופל עמוק יותר. יש צורך במאמץ כביר על-מנת להתגבר על גישה מוטעית זו, כי לעתים קרובות, גישה זו מובילה להפסד ולא לרווח. לפני שאתה מעוניין להשקיע, אתה חייב לדעת מה בדיוק אתה מנסה להשיג ומה רמת הסיכון המתאימה להשקעה. ברגע שאתה מבין זאת לעומק, אתה יכול ליצור תוכנית ברורה.חזרה לעמוד הראשי