עצמאות פיננסית
עצמאות כלכלית

23/2/2017

הדרך לעצמאות כלכלית


השגת חופש כלכלי הוא חלום עבור רוב האנשים, אך רק מעטים יכולים להפוך את החלום למציאות. להלן כללים הכרחיים להשגת העצמאות הפיננסית:

  • הגדר מטרות ברורות - להגדיר שאתה מעוניין פשוט בחופש פיננסי זה טוב ויפה, אך זו הגדרה כללית, אשר חובה לפרק אותה למטרות ברורות. מה הכוונה? תכתוב כמה כסף לדעתך צריך להיות לך בחשבון הבנק וכיצד הוא יחולק בתיק ההשקעות שלך. תציין במה זה כרוך ובאיזה גיל אתה מעוניין להשיג מטרה זו. על-מנת שתדע שאתה בדרך הנכונה, אתה חייב לרשום יעדים מתאימים במרווחי זמן קבועים. ככל שהמטרות שלך יהיו ברורות יותר, כך עולה הסבירות להשיג אותן.

  • הכן תקציב - בנה תקציב חודשי לכל הוצאות משק הבית ודבק בו. בניית תוכנית תקציבית מפורטת, היא הדרך הטובה ביותר להבטיח מעקב על כל ההוצאות. העובדה שתהיה מוכן להיצמד לאותה תוכנית, תחזק את מטרותיך.

  • Say no to loan - למרות שהלוואות ימנעו ממך להגשים עצמאות כלכלית וחובה להימנע מהם, יש יוצאים מהכלל, כגון משכנתא (תענוג של כל אחד שרוכש דירה) והלוואה עסקית (תענוג מסוג אחר).

  • פתח תוכנית חיסכון - אחד המהלכים החשובים בדרך לעצמאות כלכלית. על-מנת שיהיה ברשותך מספיק כסף בעתיד, חובה שתפתח תוכנית חיסכון. אם אתה מעוניין בתשואה גדולה יותר, מאשר התשואה הקיימת בתוכנית חיסכון, אני ממליץ להתייעץ עם יועץ השקעות בבנק, ולהשקיע חלק מהכסף בקרנות נאמנות בעלות סיכון נמוך.

  • תברח מהמפלצת הירוקה ששמה קנאה - אין ספק שלאורך הדרך לעצמאות הכלכלית, תראה כיצד אחרים רוכשים רכב חדש, טסים לחו"ל, חוגגים בצימר בצפון (למרות שיותר זול לחגוג בחו"ל). אל תתן לקנאה לאכול אותך ואל תתפתה לרכוש מוצר כזה או אחר, כי למישהו אחר יש. אפשר להתפנק, אך בגבולות הטעם הטוב, ובטח לא בגלל שלאחרים יש ולך אין.

  • אל תהסס להתמקח - שאני נוהג לבצע קניות של מוצרים באינטרנט, אני נוהג להתמקח. לא תמיד יש מקום למיקוח, אבל במקרים שיש, ניתן לחסוך מאות או אפילו אלפי שקלים. במקום ללחוץ על "כפתור הרכישה", תרים טלפון ותנסה להוריד את המחיר. אין לך מה להפסיד, אלא יש לך סיכוי להרוויח.מגיעים לעצמאות כלכלית - המומחים ממליצים
חזרה לעמוד הראשי