איך להצליח בעסק חדש


9/2/2017

איך להצליח בעסק חדש


מעוניין להקים עסק? להיות הבוס של עצמך? להצליח בעולם העסקים? לדעת איך להצליח בעסק חדש?

אילו שאלות שהרבה שכירים במשק שואלים את עצמם, לפני שהם מחליטים לבצע את המהלך המכריע - פתיחת עסק חדש.

האמת היא, שרק חלק קטן מאותם שכירים שמעוניינים לפתוח עסק חדש, אכן עושים זאת. הרוב מעדיפים להישאר במקום עבודה נוח ולהסתפק במה שיש. יש אחרים שמבינים עד כמה זה קשה לנהל עסק ומעדיפים לא לנסות כלל. בסופו של דבר רק מעטים מחליטים לפתוח ולנהל עסק עצמאי. הרוב המכריע של אותם אנשים אמיצים נוחלים כישלון צורב וכואב - פיננסי ונפשי כאחד. לאלה שמצליחים ומשגשגים יש מספר תכונות משותפות. אתה חייב תכונות אלה על-מנת להצליח בעסק חדש. אם לצערך הרב, אתה לא ניחן בתכונה כזו או אחרת, אתה תמיד יכול להעסיק עובד אשר יבצע את המטלות הנדרשות, או לחילופין לשכור את שירותיה של חברה, אשר תוכל להשלים את החסר ולספק לך את השירותים הנדרשים.

להלן רשימת התכונות הנדרשות:

 1. משמעת עצמית בעסק

  משמעת עצמית היא תכונה שקשורה לתכונות נוספות כגון חריצות, התמדה, היכולת להישאר ממוקד, היכולת לדחות סיפוקים, יצירתיות וחתירה בלתי נלאית למטרות. משמעית עצמית גם כרוכה בהשקעה נכונה (זמן וכסף) ברעיונות אשר יכולים להביא הצלחה. רעיונות טובים לא עוזרים במאומה, אם אין לך משמעת עצמית - אם אתה ממשיך ליישם רעיונות למכביר. התפזרות על מגוון רחב של רעיונות, היא תכונה הפוכה ממשמעת עצמית. בפועל זו הדרך לכישלון ולא להצלחה.

 2. היכולת להישאר להיות ממוקד בעסק החדש

  תכונה זו קשורה למשמעת עצמית. להישאר ממוקד ברעיון, במטרות, ביעדים ובמשימות שעומדות לפניך, ללא שום היסח דעת. היכולת להתעלם ממגוון רחב של דברים שיכולים להסיח את דעתך מהמשימות שלפניך, היא תכונה חשובה, תכונה המאפשרת לך להשקיע את מירב המאמצים בצורה יעילה וללא הפרעות מיותרות.

 3. יכולת מכירתית - אבן יסוד להצלחה בעסק חדש

  היכולת למכור את השירותים או המוצרים שלך, היא תכונה הכרחית על-מנת להצליח בעסקים, קל וחומר בעסק חדש. אם אין לך את היכולת למכור את השירותים או המוצרים שלך ללקוחות פוטנציאלים, או שאינך מעסיק איש מכירות מתאים שיעמוד במשימה בהצלחה, אין סיבה שתפתח עסק חדש. יכולת מכירתית היא תכונה אינטגרלית להצלחה, כך שאם תכונה זו לא נמנית על שלל התכונות שלך, תאלץ להעסיק איש מכירות, אשר יספק את התוצאות הנדרשות.

 4. דחיית סיפוקים - הצלחה בעסק חדש לא מתרחשת בתוך מספר ימים

  לא מצליחים בעסקים ביום אחד וגם לא במספר ימים. נדיר אפילו לנהל עסק מצליח, שנה אחת בלבד לאחר הקמתו. אם אתה חושב שניהול עסק היא דרך מהירה להצלחה ולעושר, אז יש לך טעות. המציאות שונה לגמרי מההנחה השגויה של עושר מיידי. אתה תאלץ לעבוד קשה למען המטרות שלך. מטרות אשר יושגו רק לאחר מאמץ שימשך זמן רב. בכל הנוגע לניהול עסק מצליח, החשיבה שלך חייבת להיות לטווח הארוך.

 5. יכולת להנהיג

  בתור בעל עסק, תצטרך להיות מסוגל להוביל אנשים. לדעת להנהיג עובדים ולא לנצל סמכויות לרעה. לדאוג שאנשים ילכו אחריך ולא יברחו ממך. רוב בעלי העסקים מתפקדים כמנהלים, ללא שמץ קל של הנהגה, או לפחות ניסיון להנהיג. אל תהיה כמו הרוב - תנהיג ותוביל להצלחה.

 6. היכולת לעורר השראה

  על-מנת להיות איש עסקים מצליח, אתה חייב לעורר השראה אצלך ואצל אחרים. לקוחות ועובדים חייבים להאמין בך, בטרם מכרת פריט אחד, אבל הכי חשוב הוא הצורך לעורר השראה אצלך, כי לפעמים החזון שלך, הוא הדבר היחיד שיכול להוביל אותך שלב אחר שלב אל עבר ההצלחה הנכספת. אם תרצה אין זו אגדה.

 7. התמדה - על-מנת לדעת איך להצליח בעסק חדש חובה ללמוד מטעויות

  שלמה בראבא תמיד אמר: "יאצק תמיד נופל וקם". אתה תיפול לעיתים קרובות. אתה צריך לדעת תמיד לקום ומהר. אתה תעשה טעויות, בזה אין ספק. אין שום דבר רע בכך, טעויות זו הדרך שלך ללמוד. אל תפחד לנסות, ואל תשכח ללמוד מכל טעות וטעות. לאורך הדרך להצלחה, אינספור אנשים יטילו דופי במעשיך. ההתמדה הנחושה שלך והתעלמות מהקולות שקוראים לך לוותר, יובילו אותך בסופו של דבר להצלחה הנכספת.

 8. לקיחת סיכונים

  לקחת סיכון הוא לא דבר שמה בכך. אין פלא שכל כך מעט אנשים לוקחים סיכונים. לכל אחד יש צורך ברמה מסוימת של ודאות, אך על-מנת להצליח בעסקים, ובחיים בכלל, חובה לקחת סיכונים.
 9. "The biggest risk is not taking any risk. In a world that changing really quickly, the only strategy that is guaranteed to fail is not taking risks."
  Mark Zuckerbergכך יכולים עסקים קטנים ליהנות מהכלים של הגדולים


חזרה לעמוד הראשי