יועץ מס מוסמך
ייעוץ מס והחזרי מס לשכירים

30/1/2017

יועץ מס מוסמך, ייעוץ מס והחזרי מס לשכירים.

יועץ מס מוסמך הינו אדם אשר רשום בפנקס יועצי המס לפי פקודת מס הכנסה. תפקידו של יועץ המס הוא להעניק ייעוץ מקצועי ואמין בנושאי מיסים לעצמאים וחברות, בנוסף להענקת שירותי החזרי מס לשכירים.
פעילותם של יועצי המס בישראל מוסדרת בפקודת מס הכנסה.
בשנת 1996 נוסף לפקודה 236 ב1(ב) התוכן הבא:
"אדם שאינו רשום בפנקס יועצי המס לפי פקודה זו, לא יעשה פעולה של יועץ מס, לא יתחזה ליועץ מס ולא ישתמש בכל תואר או כינוי העשויים ליצור רושם שהוא יועץ מס."
"חוק הסדרת העיסוק בייצוג על ידי יועצי מס, התשס'ה - 2005", שבו הודגשה החשיבות של הגבלת העיסוק בייעוץ מס למורשים בלבד - דהיינו יועצי מס מוסמכים. יועצי המס העומדים בתנאים הקבועים בחוק, רשאים לייצג נישומים במוסדות רשות המסים בישראל, לרבות במשרדי מס הכנסה ובמשרדי המוסד לביטוח לאומי. יועץ מס מוסמך הוא מי שרשום בפנקס יועצי המס המייצגים ויש לו רישיון בר תוקף.

יועץ מס מוסמך | ייעוץ מס | החזרי מס לשכירים | החזר מס הכנסה

מהו תפקידו של יועץ מס מוסמך?

כמעט כל יועצי המס מאוגדים בלשכת החשבונאים ויועצי המס, ותפקידם לשרת את כל קהל הנישומים בנושאים הרלוונטים לרשויות המס, לרבות מס הכנסה. בין היתר, מעניקים יועצי מס שירותי הנהלת חשבונות, הצהרות הון, תיאום מס, חישוב שכר, הכנה והגשה של דו"חות שנתיים וגם הענקת שירותי חישוב זכאות לקבלת החזרי מס והגשת דו"חות לקבלת החזרי מס, לרבות החזרי מס לשכירים.


כמה מילים ודגשים על החזרי מס לשכירים

אז איך מקבלים החזר מס? כיום כל אדם יכול לגשת למשרדי מס הכנסה ולבקש החזר מס ללא צורך באף אדם אחר. אך בדרך הזו הוא די מהמר וחושף את עצמו לטעויות רבות שיכולות לעלות לו בכסף רב. לא אחת קרה שאדם הגיש דו"ח להחזר מס ותוצאות הדו"ח היו שהוא צריך לשלם מס למס הכנסה. אצל יועץ מס מוסמך מקרים כאלו לא קורים, מסיבה פשוטה - ליועצי מס יש הליך בטוח שנבנה על סמך ניסיון רב בתחום. כאשר זה מגיע להחזרי מס לשכירים, מומלץ שהטיפול יהיה בידיים של יועץ מס מוסמך.


איך פונים למס הכנסה ומקבלים החזר מס? (החזרי מס לשכירים)

 1. פנייה למשרד שמתמחה בהחזרי מס לשכירים, דהיינו יועץ מס מוסמך.
 2. מענה על שאלון החזרי מס.
 3. איסוף מסמכים והעברתם לבדיקה.
 4. בדיקה המבוצעת על ידי יועץ מס מוסמך, ממקסמת את החזר המס לשכיר.
 5. יצירת קשר עם הלקוח על תוצאות הבדיקה – אם הוא זכאי להחזר מס, ממשיכים בתהליך. אם הוא לא זכאי להחזר מס – לא מגישים את הדו"ח.
 6. במצב בו קיימת זכאות להחזר מס – חתימה על הדו"ח והגשתו למס הכנסה.
 7. מס הכנסה יעביר את החזר המס ישירות לחשבון הבנק שלך.

אלו מסמכים צריך להגיש למס הכנסה עבור החזר מס? (החזרי מס לשכירים)

התשובה מורכבת. מדוע? כיוון שבתחילת התהליך ישנו שאלון העוזר להבין מאיזה קריטריון מגיע לך החזר מס - אם זה בגלל הפסד בבורסה או בגלל שהחלפת מקומות עבודה או בגלל שסיימת תואר ולא קיבלת את נקודת הזיכוי שלהן את זכאי. טופס 106 שלך ואם אתה נשוי גם של אשתך. אם יש ני"ע בבנק אז טופס 867. אם סיימת לימודים אז אישור סיום לימודים. רק לאחר בדיקה מעמיקה, ניתן לראות אם אתה זכאי להחזר מס.מה לעשות עם החזר המס שקיבלת ממס הכנסה?

אתה יכול להשתמש בהחזר המס לשלם חובות

להשתמש בהחזר המס שקיבלת ממס הכנסה, כדי לשלם חובות, היא לא הדרך הכי כיפית, אך היא חכמה. נכון, כנראה שהחזר המס שלך לא יכסה את כל החוב שלך, לכן מומלץ לתעדף את החובות שלך ולהתחיל להחזיר מה שהכי חשוב.

אתה יכול לקחת את הכסף מהחזר המס ולפתוח תוכנית חיסכון

אם כבר קיבלת כסף ממס הכנסה, אז הצעד הבא יכול להיות כרוך בלחסוך אותו ולא לבזבז אותו. נכון, הריבית לא משהו, אבל בכל זאת מומלץ להשתמש בהחזר המס עבור חיסכון.

להשקיע את הכסף ממס הכנסה בניירות ערך

האם אתה שוקל כיצד להשקיע את הכסף מהחזר המס בניירות ערך? הכי טוב זה לגשת ליועץ ההשקעות בנק שלך, ולהשקיע את החזר המס בניירות ערך בעלות סיכון נמוך עד בינוני, כגון קרנות נאמנות.החזר מס שלילי לשכירים ועצמאים

החזר מס שלילי הוא מענק עבודה, המשולם על ידי מס הכנסה, ישירות לחשבונות הבנק של בעלי ההכנסות הנמוכות, בתנאי שהם עומדים בקריטריונים הקבועים בחוק.

מטרות החזר המס השלילי, היא לשפר את מצבם הכלכלי של העובדים ברמות השכר הנמוכות, לצמצם פערים כלכליים וחברתיים ולהוות תמריץ להשתתפות עובדים בשוק העבודה.

מאות אלפי עובדים בישראל, שכירים ועצמאים כאחד, ממשים את זכאותם לקבלת החזר מס שלילי ונהנים מהחזר מס בגובה של עד אלפי ₪ בשנה.


מי זכאי להחזר מס שלילי עבור שנת המס 2016?

החוק חל על כל עצמאי או שכיר, שהייתה לו הכנסת עבודה או הכנסה מעסק ומשלח יד, ואשר עומדים בכל שלושת התנאים הבאים:

 • גיל 23 ומעלה והורה לילדים, או שגיל 55 ומעלה עם או בלי ילדים.
 • מעבר לדירת מגורים יחידה במהלך שנת המס 2016, אשר לא הייתה בבעלותך, או בבעלות בן/בת זוגך, או בבעלות ילדך התלוי בך כלכלית, ביחד או לחוד. לא הייתה בבעלותך זכות במקרקעין כגון: דירה, חנות, מגרש וכדומה (בישראל ו/או מחוץ לישראל, שחלקך בזכות עולה על 50%).
 • אם מתקיים לגביך אחד משני התנאים הבאים:
  • אתה הורה לילד אחד או שניים, או שגילך 55 שנים ומעלה עם או בלי ילדים - התוצאה המתקבלת מחולקת בסך כל ההכנסות מעבודה ו/או הכנסה מעסק/משלח יד בשנת המס 2016, במספר חודשי העבודה שלך בפועל כשכיר או כעצמאי, אך לא יותר- 12 חודשים.
  • יש לך שלושה ילדים או יותר - התוצאה המתקבלת מחולקת בסך כל ההכנסות מעבודה ו/או הכנסה מעסק/משלח יד בשנת המס 2016, במספר חודשי העבודה שלך בפועל, כשכיר או כעצמאי אך לא יותר מ- 12 חודשים.


כיצד יש להגיש תביעה להחזר מס שלילי?

הגשת תביעה להחזר מס שלילי היא אישית ואין שום אפשרות להגיש תביעה עבור אדם אחר. הגשת התביעה אינה כרוכה בתשלום ואין צורך להיעזר בשירות בתשלום לסיוע בהגשת התביעה, כגון יועץ מס מוסמך.

כל שעלייך לעשות הוא להגיע באופן אישי לאחד מסניפי הדואר הפזורים ברחבי הארץ, ולהציג תעודת זהות והמחאה או אישור רשמי מהבנק המעיד על ניהול חשבון בנק על שמך (לשם החזר המס).

בדיקת זכאות להחזר מס שלילי ברשות המסים

יועץ מס מוסמך | ייעוץ מס | החזרי מס לשכירים | החזר מס הכנסה

עוד על החזרי מס לשכירים

הנה כמה עובדות שחשוב שתדע: מזה שנים מפרסמים באמצעי התקשורת שקיימים כספים אשר נגבו ביתר משכירים ועצמאים ושהכסף הזה ממתין בקופת האוצר עד אשר יידרש.

מה מוזר במצב הזה? זה שכולם יודעים וכולם מבינים ולמרות זאת אחוז השכירים שמגישים דוחות להחזר מס לא גבוה.

מדוע? ישנם המון תירוצים כגון: חוסר זמן, חוסר ידע, פחד להעיר מתים, שמענו כבר הכל!

העובדה היחידה שצריכה להיות מובנת, זה שיש להם מעין חיסכון בקופת המדינה שאותה הם לא מבקשים וכך המדינה משאירה לעצמה את הכסף. מבחינת המדינה זה המצב האידאלי. קהל השכירים חייב להבין ולהפנים שהכסף יוחזר לבעליו רק בדרך אחת ויחידה - באמצעות דו"ח החזר מס!

לכל השכירים שהכסף חשוב להם ושמבינים שהכסף לא גדל להם על העצים - תתחילו לזוז! אם לא תגישו דו"ח החזר מס לא תראו שקל! התהליך לא ארוך וברוב המקרים מתגלה החזר נחמד ולא קטן שתמיד גורם לחיוך ענק! עכשיו זה הזמן להרים את הכפפה לפני שהשנה מסתיימת!

ניתן להגיש דו"ח החזר מס על השנים 2010-2015, 6 שנים אחורה. בתחילת 2017 שנת המס 2010 יורדת וניתן להגיש רק על השנים 2011-2016. צרו עמנו קשר ונתחיל ביחד בהליך ההחזר.

אל תוותרו על החזר מס!החזרי מס לשכירים ועצמאים בגין תרומות

החזר מס על תרומות

כל תרומה למוסד ציבורי, יכולה לזכות אותכם בהחזר מס של 35% מסך התרומה. החזר המס שתקבל, הוא במסגרת חוק החזרי מס בגין תרומות. שכיר או עצמאי, שתרמו למוסד ציבורי, המוגדר על פי מס הכנסה, כמוסד שתרומה עבורו יכולה להוות בסיס להחזר מס, יוכל לקבל החזר מס של 35% מסך התרומה. על מנת לקבל את החזר המס, חובה לבדוק שהמוסד שקיבל את התרומה, עומד בקריטריונים של החזרי מס, על פי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

לשכת יועצי מס בישראל


חזרה לעמוד הראשי